Emrin Çebi'nin "Mücadeleciler ve Yeniden Milli Mücadele Dergisi" Kitabı Çıktı!

Emrin Çebi'nin

İslamcılığın fikri birikimini yansıtan, temel isimler, dergiler ve meselelere özgün bakış ortaya koymayı hedefleyen Fikir ve Hareket İncelemeleri serisinin dördüncü kitabı “Mücadeleciler ve Yeniden Milli Mücadele Dergisi” Emrin Çebi’nin kalemiyle İLEM Yayınlarından çıktı!

“Mücadeleciler ve Yeniden Milli Mücadele Dergisi” kitabında Emrin Çebi, Mücadele Birliği Hareketi’nin 1970 yılıyla birlikte çıkmaya başlayan ve 1970-80 arasında haftalık olarak yayınlanmış dergisinin ilk bir yılını ele alıyor. Kitapta derginin misyonu olarak ifade edilen “millet” düşüncesinin inşası, bu kavrama yüklenen anlamlar, “millileşme” ve böylece tam bağımsızlığı gerçekleştirme fikirleri üzerinde duruluyor.

İslamcı Dergiler Projesi kapsamında yürütülen Fikir ve Hareket İncelemeleri serisi boyunca İslamcılık düşüncesinin farklı alanlarında merak edilen mevzuların temel bir zeminde giriş düzeyinde ele alınması, meselelerin etraflıca tartışılarak farklı bir gözle yeniden okunması ve her bir meselenin düşünce tarihi içerisindeki konumu ve katkısına ışık tutması amaçlanıyor.

Paylaş: