Güvenlik & Gizlilik İlkeleri

İslamcı Dergiler Projesi’nin (İDP) internet sitesi idp.org.tr’ye üye olunduğunda idp.org.tr’nin hizmetlerini kullanmanın koşullarından biri olarak kişisel bilgileriniz (ad soyad, kullanıcı adı, e-posta adresi, doğum tarihi, adres, meslek, kurum vb.) idp.org.tr tarafından alınmakta, işlenmekte ve saklanmaktadır. idp.org.tr güvenlik ve gizliliğinizi aşağıdaki kurallar çerçevesinde korumaktadır:

  • idp.org.tr’ye verilen bu bilgilerin bazıları zorunlu olarak verilen bilgiler, bazıları da kullanıcıların tercihine bağlı olarak verilen ya da erişimine onay verilen bilgilerdir. idp.org.tr bu bilgileri hiçbir şekilde, hiçbir gerçek ve/veya tüzel kişiyle paylaşmayacağını taahhüt eder. Kullanıcı, idp.org.tr’ye üye olduğunda kişisel verilerinin İDP tarafından saklanmasına ve işlenmesine “Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun” uyarınca muvafakat eder.
  • Üye olurken verdiği bilgilere yalnızca kullanıcı ulaşabilir ve değiştirebilir. Başka kişilerin kullanıcıyla ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi hiçbir suretle mümkün değildir.
  • idp.org.tr, verilen bu bilgiler ile kullanıcının siteye sağladığı içerikleri dilediği sürece, bilgiler ve içerikler kullanıcı tarafından silinse dahi, saklayabilir.
  • Kullanıcıdan alınan bilgiler sadece kullanıcının yararına olacak şekilde kullanıcının eğilimlerini ve istatistiki bilgilerini tespit ederek sistemin işlerliğini sağlamak için sadece İlmi Etüdler Derneği ve idp.org.tr tarafından kullanılır.
  • Kullanıcı üyelikten ayrılmak için üyelik sayfasından işlemlerini tamamlayabilir ya da üyelik iptali talebini idp@idp.org.tr adresine iletebilir.
  • idp.org.tr’yi üye girişi yaparak kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiler, kullanıcılar, kullanıcı sözleşmesine ait olan bu sayfadaki şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır.
  • idp.org.tr tarafından saklanan verilerinizin yer aldığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde idp.org.tr’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Siteyi her ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz, işletim sisteminiz, kullandığınız tarayıcınız (chrome, explorer vs.), bağlantı zamanı ve süre bilgileriniz ve benzeri bilgiler otomatik olarak kaydedilmekte olup, izniniz gerekmeksizin elde edilen bu bilgilerinizin üçüncü şahıslarla paylaşılmamak kaydıyla idp.org.tr tarafından kişisel bilgilerinizle ilişiklendirilerek veya anonim olarak kullanılması mümkündür.
  • Kullanıcılar, idp.org.tr’yi kullanarak, Güvenlik ve Gizlilik şartlarını kabul etmiş olur.
  • Bu sayfa, siteye yeni özellikler eklendikçe kullanıcıya herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu nedenle, kullanıcılara, siteyi her ziyarette güvenlik ve gizlilikle ilgili bu şartların yeniden gözden geçirilmesi önerilmektedir.
  • Güvenlik ve Gizlilik İlkeleri ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için iletişim sayfasında yer alan bilgiler aracılığı ile idp.org.tr ile irtibata geçebilirsiniz.
Paylaş: