İDP WEB SİTESİ AÇILDI

İDP WEB SİTESİ AÇILDI

İslamcı Dergiler Projesi web sitesi idp.org.tr’nin altyapısı geliştirildi ve tasarımı yenilendi. İslamcılıkla ilgili temel bir başvuru kaynağı olarak tasarlanan site 20 Nisan 2018'de Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış programıyla kamuoyunun ilgisine sunuldu.
İslamcı dergiler dijital arşivi, Sözlü Tarih mülakatları ve gelişmiş arama seçeneklerine sahip İDP Kataloğu'nu içeren internet sitesi, kullanıcı dostu bir tasarımla araştırmacıların hizmetinde olacak. Ayrıca hızlı ve pratik bir kullanıma sahip olan sitede üyelere özel birçok önemli fonksiyon sunulacak.
Projeyle ilgili haberlere, proje kapsamında düzenlenen etkinliklere, sempozyumlara ve üretilen yayınlar hakkında bilgilere site üzerinden ulaşılabilecek.

Dijital Arşiv ve İDP Kataloğu
Araştırmacıların ve dergiseverlerin merakla beklediği İslamcı dergiler dijital arşivi ve dergi kataloğu kullanıcıların hizmetine açık. Altyapısı geliştirilen katalogda dergilerin PDF’lerine de erişilebilecek.
İDP kataloğunda yer alan yazarlar ve müstear listeleri de sitede ilgiyle takip edilecek sayfalardan.

Sözlü Tarih
İslamcı dergiciliğin yayın hayatında fikirleriyle, yazılarıyla ve çalışmalarıyla yer almış kişilerle gerçekleştirilen video röportajlar ile İslamcı düşüncenin serencamına ışık tutuluyor... Şule Yüksel Şenler’den Hayrettin Karaman’a, Rasim Özdenören’den Selahaddin Eş’e, Mustafa Yazgan’dan Atasoy Müftüoğlu’na kadar 50’ye yakın isimle gerçekleştirilen bu röportajlar site üzerinden izlenebiliyor.

Sitenin bütün özelliklerinden faydalanabilmek için üye olmak gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ücretsiz üye olabilir ve idp.org.tr’de gezinebilirsiniz.

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş: